Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie na leśnej polanie w Marculach

Nadleśnictwo Marcule zaprasza 17 września na piknik rodzinny pt. „Spotkanie na leśnej polanie”. Na gości czeka wiele atrakcji, m.in. koncerty, pokaz sokolniczy, konkursy dla dzieci i wiejskie jadło.

„Spotkanie na leśnej polanie” rozpocznie się o godz. 11 oficjalnym powitaniem przez gospodarza terenu i krótkimi wystąpieniami zaproszonych gości.

Podczas pikniku swoje stoiska zaprezentują leśnicy, koła gospodyń wiejskich i twórcy ludowi. Będzie można posłuchać wielu ciekawostek o lesie, wziąć udział w leśnych konkursach, spróbować lokalnych potraw z darów lasu i posłuchać dobrej muzyki. Na stoiskach leśnych będzie można otrzymać sadzonki drzew leśnych, materiały informacyjne o tematyce leśnej i turystycznej oraz drobne gadżety.

W programie znalazły się także animacje dla dzieci, pogadanki o lesie, rozstrzygnięcie konkursu pt. „Leśne wspomnienia z wakacji” oraz pokaz sokolniczy przygotowany przez Sekcję Sokolniczą działającą przy Technikum Leśnym w Zagnańsku.

Gwiazdą muzyczną spotkania będzie Patrycja Runo. Wystąpią także Kapela Sołtysa i zespół Wolanianki. Oprawę muzyczną zapewni również Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu.

Program wydarzenia:

Godz. 1100 - 1120

Powitanie zaproszonych gości – Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa,  Dyrektor RDLP Radom Andrzej Matysiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule Tadeusz Misiak

Przemówienia zaproszonych gości

Godz. 1120 – 1600

- Występy lokalnych zespołów muzycznych,

- Leśne animacje, zabawy dla dzieci,

- Smakołyki lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich,

- Rozstrzygnięcie konkursu „Leśne wspomnienia z wakacji”

- Pogadanka dotycząca społecznych funkcji lasu,

Godz. 1600 – 1830

- Koncert Patrycji Runo,

Godz. 1830 – 1930

- Występ zespołu Wolanianki,

Godz. 1930 – 2100

- Występ zespołu „Kapela Sołtysa”,

Godz. 2100 – Zakończenie wydarzenia