Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Lasów

21 marca został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Dniem Lasów (MDL). Jak co roku organizatorzy MDL zachęcają kraje do podejmowania działań tj. sadzenie drzew, organizowania konkursów, wystaw czy innych inicjatyw na poziomie lokalnym, krajowym czy międzynarodowym, których celem jest uświadamianie roli i znaczenia lasów oraz drzew.

W tym roku temat przewodni brzmi ,,Odbudowa lasów: droga do odnowy i dobrego samopoczucia"
Będziemy oczywiście czynnie uczestniczyć w obchodach. Rozpoczynamy akcją społeczną #ŁącząNasDrzewa , którą zainicjuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
Drzewa łączą w sposób szczególny, czego przykładem są zamieszczone zdjęcia.
Nasz dąb Marcel poza tym, że od lat edukuje młodszych i starszych, to jest także natchnieniem dla artystów. Znalazł nawet sposób na podróżowanie, został bowiem nawet uwieczniony na kartce pocztowej i wiemy, że zawędrował w naprawdę odległe miejsca.
Trudno więc nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że #ŁącząNasDrzewa
 
21 marca zapraszamy do naszego Arboretum od 11.00 do 17.00
 
Wspólnie z Sekcją Bioróżnorodności Koła Naukowego Leśników na Wydziale Leśnym UR w Krakowie zapraszamy do uczestnictwa w IV edycji projektu ,,Pierwszy Dzień Wiosny".
Może Dąb Marcel znów odegra główną rolę?
 
Szczegóły w linkach, serdecznie zapraszamy.
 
 
Zapraszamy również do udziału w wirtualnej ceremonii otwarcia MDL, która odbędzie się 19 marca  o godz. 11.00. Wielokrotnie nagradzana dziennikarka Guardian, Fiona Harvey, poprowadzi angażującą dyskusję z dygnitarzami wysokiego szczebla, zwolennikami lasów i ich odnowienia. Więcej informacji o tym, jak oglądać wydarzenie, będzie wkrótce dostępnych na stronie http://www.fao.org/international-day-of-forests/en/